تسکین درد و کاهش آن با انواع روشهای طبیعی بدون استفاده از دارو|گفتار توان گستر09121623463

تسکین درد و کاهش آن با انواع روشهای طبیعی بدون استفاده از دارو|گفتار توان گستر۰۹۱۲۱۶۲۳۴۶۳

 

داروهای مسکنی همانند ایبوپروفن و استامینوفن برای تسکین درد موثر هستند اما استفاده طولانی از آنها می‌تواند موجب عوارض دراز مدت شود. داروهای تجویزی هم ممکن است اعتیادآور باشد و اثرات جانبی بیشتر داشته باشد. پس با این حساب بهترین روشهای طبیعی تسکین درد چه هستند؟

از گذشته تا به امروز مردم از اسانسهای روغنی و درمانهای جایگزین به عنوان مسکن درد استفاده می‌کردند. تحقیقات این روشها را به طور کامل مورد جستجو قرار ندادند اما بعضی از شواهد نشان می‌دهد که داروهای خاصی می‌توانند کمک کنند و بسیاری از افراد آنها را مفید می‌دانند.

در این مقاله ما در مورد ۱۲ مسکن طبیعی و علم ورای آنها بحث خواهیم کرد. برای اینکه در مورد چگونگی کنترل درد بطور طبیعی بدون استفاده از دارو چیزهایی یاد بگیرید ما را همراهی کنید.

اسانس روغنی اسطوخودوستسکین درد و کاهش آن

اسانس روغنی اسطوخودوس به تسکین درد بطور طبیعی کمک می‌کند. می‌توان از روغن اسطوخودوس برای تسکین درد برای کمک به خواب و کاهش اضطراب، استفاده کرد. یک تحقیق در مقیاس کوچک نشان داد که استنشاق اسانس روغنی درد مربوط به سردردهای میگرنی را در مقایسه با دارونما کاهش می‌دهد. بعضی از تحقیقات نیز نشان می‌دهد که روغن اسطوخودوس تسکین دهنده درد، ضد التهاب و اثرات آنتی اکسیدان در حیوانات دارد.

 

از آنجایی که سازمان غذا و دارو بر اسانسهای روغنی نظارتی ندارد بنابراین با احتیاط از آنها استفاده کنید. همیشه قبل از استفاده از اسانسهای روغنی با پزشک مشورت کنید. اسانسهای روغنی را نخورید چون ممکن است سمی باشند. اگر از اسانس روغنی به طور موضعی استفاده کنید، همیشه آن را در روغن حامل رقیق کنید.

اسانس روغنی رزماری برای کمک به دردهای ترک اعتیاد

اسانس روغنی رزماری بعضی از تحقیقات می‌گویند گیاه رزماری Rosmarinus officinalis به درمان سردرد، درد عضله و استخوان و تشنج کمک می‌کند. رزماری نیز به التهاب را کاهش داده، عضلات را تسکین داده و حافظه را تقویت می‌کند. اسانس روغنی را در یک روغن حامل همانند روغن زیتون رقیق کنید. سه تا پنج قطره اسانس روغنی برای هر ۳۰ میلی لیتر روغن حامل استفاده کنید. پژوهشگران می‌گویند این گیاهان روی گیرنده‌های روی مغز به نام گیرنده‌های اوپیوئید اثرگذار هستند که با احساس درد مرتبطند. یک تحقیق بالینی نشان داد که روغن رزماری درد را در افرادی که در حال ترک اعتیاد هستند، کاهش می‌دهد.

اسانس روغنی نعناعدرمان آلرژی با اسانسهای روغنی

روغن نعناع از گیاه Mentha piperita بدست می‌آید. بعضی از پژوهشها نشان می‌دهد که گیاه نعناع اثرات ضد التهابی، ضد میکروبی و تسکین دهنده درد دارد. ترکیبات فعال در روغن نعناع از جمله کارواکول، منتول و لیمونن هستند. از اسانس روغنی نعناع رقیق شده به عنوان یک درمان موضعی استفاده می‌شود به این صورت که اسانس روغنی در ناحیه‌ای که دردناک است مالیده می‌شود.

یک بررسی در سال ۲۰۱۵ ذکر کرد که مردم به طور سنتی از نعناع برای تسکین اسپاسم دردناک و مشکلات مربوط به آرتریت استفاده می‌کنند. پژوهشگران نیز گزارش کردند که استفاده از روغن نعناع برای پیشانی و جلوی سر ممکن است سردرد تنشی را تسکین می‌دهد. از گذاشتن روغن نعناع روی پوست بریده اجتناب کنید. این روغن می‌تواند موجب واکنشهای آلرژیک بشود بنابراین یک تست پوستی قبل از استفاده از روغن نعناع روی ناحیه دردناک انجام دهید. از روغن نعناع برای بچه‌ها استفاده نکنید.

اسانس روغنی اکالیپتوس برای تسکین درد زانوتسکین درد و کاهش آن

آخرین اسانس روغنی که در لیست ما برای تسکین درد استفاده می‌شود، روغن اکالیپتوس است. این درمان گیاهی بدست آمده از گیاه اکالیپتوس درد، تورم و التهاب در بدن را کاهش می‌دهد. پژوهشی در سال ۲۰۱۳ نشان داد که روغن اکالیپتوس در مقایسه با روغن بادام درد را تسکین می‌دهد. شرکت کنندگان در این تحقیق روغن اکالیپتوس را برای ۳۰ دقیقه در روز به مدت ۳ روز استنشاق کردند. آنها همگی در دوره نقاهت پس از جراحی تعویض زانو بودند. از روغن اکالیپتوس برای بچه‌ها یا حیوانات خانگی استفاده نکنید. اکالیپتوس می‌تواند آسم را تحریک کند. قبل از استفاده بصورت موضعی آن را در روغن حامل رقیق کنید. همچنین آن را برای همه پخش نکنید. روغن اکالیپتوس در صورت بلعیده شدن سمی است. ابتدا یک تست پوستی انجام دهید تا مطمئن شوید که پوست نسبت به اکالیپتوس که به طور موضعی استفاده شده واکنش نشان نمی‌دهد.

تسکین درد با میخکروشهای تسکین درد به طور طبیعی

بسیاری از افراد بطور سنتی از میخک یا گیاه Eugenia carophyllata به عنوان یک درمان خانگی برای تسکین درد ناشی از دندان درد استفاده می‌کنند. پژوهشی در سال ۲۰۰۶ نشان داد که ژل میخک به اندازه ژل بنزوکائین موثر است. ژل بنزوکائین ژلی موضعی ست که دندانپزشکان معمولا برای کاهش درد سوزن استفاده می‌کنند.

پژوهشگران میخک، ژل بنزوکائین یا یک دارونما را داخل دهان شرکت کنندگان تحقیق استفاده کردند. آنها هم با ژل بنزوکائین و هم میخک، کاهش درد را گزارش کردند اما با دارونما خیر.

برای پی بردن به چگونگی اثرات میخک برای تسکین دردهای دیگر باید تحقیقات بیشتری انجام شود. پژوهشگران نیز بر این باورند که میخک خواص آنتی اکسیدان، ضد التهاب، ضد قارچ و ضد ویروس دارد.

تسکین درد با کپسایسین تند و تیز

تسکین درد و کاهش آن

می‌توان از کپسایسین موجود در فلفلهای چیلی برای تسکین درد طبیعی استفاده کرد. این ماده می‌تواند موجب سوختگی ملایم یا احساس سوزش به هنگام استفاده موضعی می‌شود. پژوهشی در سال ۲۰۱۱ به نقش مهمی که کرم کپسایسین موضعی و پچ پوستی آن در مدیریت درد انجام می‌دهد، توجه کرد. بسیاری از محصولاتی که برای تسکین درد ساخته می‌شود حاوی کپسایسین هستند. پژوهشگران هنوز مطمئن نیستند که چرا این ماده درد را کاهش می‌دهد اما برخی بر این باورند که حساسیت پوست نسبت به درد را با استفاده از فیبرهای نوسیسپتور کاهش می‌دهد. اینها اعصابی هستند که پیامهای درد را منتقل می‌کنند.

زنجبیلتسکین درد و کاهش آن

زنجبیل یا Zingiber officinale  ریشه‌ای ست که وعده تسکین درد بصورت طبیعی را می‌دهد. یک بررسی سیستماتیک در سال ۲۰۱۵ نشان داد که مصرف ۲ گرم زنجبیل در هر روز به میزان زیادی درد ناشی از ورزش شدید و دو را به هنگامی که شخصی حداقل ۵ روز آن را مصرف کند، کاهش می‌دهد. پژوهشگران همچنین نشان دادند که زنجبیل بهبودی پس از ورزش را تسریع کرده التهاب مربوط به تمرینات را کاهش می‌دهد.

سعی کنید که زنجبیل را در رژیم غذایی روزمره‌تان با افزودن زنجبیل خام به اسموتیها یا چای اضافه کنید. همچنین می‌توان از مکملهای زنجبیل که در داروخانه‌ها موجود است استفاده کنید. البته ماده طبیعی تازه مفیدتر است.

قبل از مصرف هر نوع مکمل جدیدی با پزشک خود صحبت کنید. مکملهای غذایی می‌توانند عوارض جانبی داشته باشند و حتی ممکن است با داروهای در حال مصرف تداخل داشته باشند.

تسکین درد با گل مینارقیق کننده‌های خون طبیعی با انواع مختلف که از لخته شدن خون جلوگیری می‌کنند

گل مینا یا گاو چشم که یک نوع گل دکمه‌ای است یک گیاه دارویی است. استفاده سنتی از گل مینا شامل درمان سردردهای میگرنی، آرتریت روماتوئید، دندان درد، درد معده و همچنین افزایش شیر مادر است.

گل مینا حاوی ترکیباتی است که التهاب و اسپاسم عضلانی را کاهش می‌دهد. بعضی از پژوهشگران باور دارند که ترکیبات فعال اصلی شامل سزکویترپن لاکتون و فلاونوئید در آن وجود دارد. موسسه میگرن آمریکا گفت نتایج تحقیقات در مورد اثرات گل مینا ترکیبی است اما احتمالا برای پیشگیری از سردردهای میگرنی مفید است.

یک بررسی در سال ۲۰۱۱ نتیجه گرفت که گلهای مینا و برگهای آن خواص ضد درد یا مسکن دارد. گل مینا می‌تواند موجب عوارض جانبی همانند درد شکم، تهوع، استفراغ و افزایش خطر خونریزی شود بنابراین باید قبل از استفاده از این گیاه با پزشکتان مشورت کنید.

زردچوبهدمنوش آرامبخش

کورکوم ماده فعال در ادویه زردچوبه خواص تسکین دهنده درد دارد. یک تحقیق با مقیاس کوچک در سال ۲۰۱۴ نشان داد که عصاره کورکوم به اندازه ایبوپروفن در درمان استئوآرتریت زانو به هنگامی که به مدت ۴ هفته مصرف شود، موثر است. گیاه زردچوبه همچنین یک درمان گیاهی برای کاهش التهاب نیز هست. برای افزودن زردچوبه به شکل طبیعی به رژیم غذایی، علاوه بر استفاده از آن در خورشها سعی کنید آن را به اسموتی یا آب میوه‌تان هم استفاده کنید. همچنین می‌توانید در نوشیدنی انرژی زا هم از فواید این گیاه عالی بهره بگیرید.

طب سوزنی

طب سوزنی یک درمان جایگزین است که طرفداران آن بر این باورند که می‌تواند به کاهش درد کمک کند. پژوهشهای اخیر از این باورها حمایت می‌کند. مرکز ملی طب مکمل و جایگزین در آمریکا اعلام کرده است که طب سوزنی می‌تواند به نوع خاصی از درد کمک کند از جمله:

  • از جمله درد
  • درد گردن
  • درد زانو

همچنین این روش سردردهای تنشی را کاهش داده و می‌تواند از سردردهای میگرنی پیشگیری کند. یک تجزیه و تحلیل در سال ۲۰۱۸ نشان داد که طب سوزنی روشی موثر برای کنترل درد مزمن است. پژوهشگران نتیجه گرفتند که طب سوزنی می‌تواند به درد اسکلتی عضلانی و درد مرتبط با زانو کمک کند.

تحقیقات بیشتر در مورد اثرات طب سوزنی برای دردهای دیگر باید انجام شود اما شواهد فزاینده نشان دهنده اثرات درمانی طب سوزنی بریا انواع بسیاری از دردهاست.

یوگاتسکین درد و کاهش آن

یوگا یک نوع ورزش درمانی است که روشی برای کنترل درد بصورت طبیعی است. کنترل درد کمر اغلب شامل کشش و تمرینات جسمانی است. یوگا این امکان را فراهم می‌کند. این ورزش تمرینات تنفسی، خود مراقبتی و روشهای ریلکس کردن را در خود دارد بنابراین تمرینات یوگا می‌تواند درد مربوط به استرس یا اضطراب را هم کاهش دهد.

مراقبه یا مدیتیشنتسکین درد و کاهش آن

یک بررسی سیستماتیک و تجزیه و تحلیل در سال ۲۰۱۷ به ۳۸ تحقیق که به طور یکسان در مورد مدیتیشن نتیجه گرفته بودند که مدیتیشن می‌تواند علائم درد، افسردگی و کیفیت زندگی را بهبود بخشد. البته نویسندگان می‌گویند که باید تحقیقات گسترده‌تری برای دقیق پی بردن به اثرات آن باید انجام شود.

فواید روشهای طبیعی

اگر چه بسیاری از افراد برای رفع درد از داروهایی همچون استامینوفن یا ایبوپروفن بدون هیچ مساله‌ای استفاده می‌کنند، افرادی هم هستند که به دلیل عوارض جانبی این داروها استفاده از روشهای طبیعی را ترجیح می‌دهند. اینها شامل درمانهای گیاهی و روشهای سنتی همانند یوگا و طب سوزنی هستند. پژوهشی در سال ۲۰۱۶ استفاده طولانی مدت از استامینوفن را با افزایش خطر حملات قلبی، خونریزی در سیستم گوارشی و نقص عملکرد کلیه مرتبط دانست.

به همین ترتیب بعضی از پژوهشها نشان داد که استفاده طولانی مدت از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی همانند ایبوپروفن خطر زخم معده، نارسایی کلیه و سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

بعضی از درمانهای سنتی همانند یوگا، مراقبه ذهنی و طب سوزنی می‌توانند برای سلامت روان هم مفید باشند. درمانهای گیاهی می‌توانند علاوه بر اثرات کاهش دهنده درد فواید بهداشتی دیگری همچون اثرات آنتی اکسیدانی دارند که به سلامت بدن کمک می‌کند.

چه موقع باید به پزشک مراجعه کرد

تسکین دهنده‌های طبیعی درد برای همه نوع دردی موثر نیستند. آنها ممکن است به هنگام دردهای شدید اثر چندانی نداشته باشند. وقتی این مورد رخ می‌دهد شخص می‌تواند آنها را به روشهای دیگر کنترل درد برای افزودن اثرات، اضافه کند. کسی که درد شدید دارد از جمله درد مربوط به یک بیماری باید با پزشک خود صحبت کند. آنها می‌توانند برای مدیریت این وضعیت توصیه بهتری داشته باشند. همچنین اگر شخصی دردی در وی شروع شد که علت آن را نمی‌داند باید به پزشک مراجعه کند. آنها بیماری که موجب درد شده، تشخیص داده و درمان می‌کنند.

چشم انداز روشهای طبیعی تسکین درد

وقتی کسی از داروی ضد درد نسخه‌ای با راهنمایی از پزشک استفاده می‌کند این روشی امن و موثر برای کنترل درد است. تسکین دهنده‌های طبیعی نیز البته برای افرادی که از عوارض طولانی مدت داروهای مسکن اجتناب می‌کنند، خوب است. این افراد می‌توانند از اسانسهای روغنی با افزودن چند قطره از آن به دستمال کاغذی یا یک حمام بخار و استنشاق بخار آن استفاده کنند. همچنین می‌توان گیاهان داروهایی و ادویه‌های آمده در بالا را به غذا افزود. البته اگر کسی قادر به انجام این کار نیست می‌تواند از مکملهای آنها استفاده کند.

کلینیک گفتاردرمانی توان گستر بهترین البرز –کرج

Alborz Province, Karaj, Azimieh, North Taleghani Boulevard

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۱

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۵

۰۲۶۳۴۴۷۱۷۹۵

۰۲۶ ۳۴۴۰ ۵۸۳۰

۰۹۱۲۱۶۲۳۴۶۳

کلینیک گفتاردرمانی – بهترین کلینیک گفتاردرمانی البرز – بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی گفتاردرمانی

کلینیک کاردرمانی  – بهترین کلینیک کاردرمانی البرز – بهترین کلینیک کاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی کاردرمانی

کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی البرز – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی کرج – کلینیک تخصصی نوروفیدبک و روان شناسی

کلینیک اختلالات یادگیری  – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری البرز – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری کرج – کلینیک تخصصی اختلالات یادگیری  

 

https://maps.app.goo.gl/dZ1vLSjJ38TNAqtp9

 

بهترین کلینیک گفتاردرمانی البرز – کرج گفتارتوان گستر

 ۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۱

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۵

۰۲۶۳۴۴۷۱۷۹۵

۰۲۶ ۳۴۴۰ ۵۸۳۰

۰۹۱۲۱۶۲۳۴۶۳

کلینیک گفتاردرمانی – بهترین کلینیک گفتاردرمانی البرز – بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی گفتاردرمانی

کلینیک کاردرمانی  – بهترین کلینیک کاردرمانی البرز – بهترین کلینیک کاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی کاردرمانی

کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی البرز – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی کرج – کلینیک تخصصی نوروفیدبک و روان شناسی

کلینیک اختلالات یادگیری  – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری البرز – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری کرج – کلینیک تخصصی اختلالات یادگیری

 

https://maps.app.goo.gl/4afpiXnJwUuiRvqx8

 

               

 

 گفتار توان گستر البرز – کرج  Goftar Tavan Gostar

Alborz Province, Karaj, Baghestan, 14th Street, Iran

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۱

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۵

۰۲۶۳۴۴۷۱۷۹۵

۰۲۶ ۳۴۴۰ ۵۸۳۰

۰۹۱۲۱۶۲۳۴۶۳

کلینیک گفتاردرمانی – بهترین کلینیک گفتاردرمانی البرز – بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی گفتاردرمانی

کلینیک کاردرمانی  – بهترین کلینیک کاردرمانی البرز – بهترین کلینیک کاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی کاردرمانی

کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی البرز – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی کرج – کلینیک تخصصی نوروفیدبک و روان شناسی

کلینیک اختلالات یادگیری  – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری البرز – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری کرج – کلینیک تخصصی اختلالات یادگیری

https://maps.app.goo.gl/qZb8LWp52n2Xx2AR9

بهترین کلینیک درمان اختلالات یادگیری گوهردشت البرز – کرج

Alborz Province, Karaj, Enghelab Blvd

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۱

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۵

۰۲۶۳۴۴۷۱۷۹۵

۰۲۶ ۳۴۴۰ ۵۸۳۰

۰۹۱۲۱۶۲۳۴۶۳

کلینیک گفتاردرمانی – بهترین کلینیک گفتاردرمانی البرز – بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی گفتاردرمانی

کلینیک کاردرمانی  – بهترین کلینیک کاردرمانی البرز – بهترین کلینیک کاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی کاردرمانی

کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی البرز – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی کرج – کلینیک تخصصی نوروفیدبک و روان شناسی

کلینیک اختلالات یادگیری  – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری البرز – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری کرج – کلینیک تخصصی اختلالات یادگیری

https://maps.app.goo.gl/akheR7JKNyKLGfAu8

 

بهترین گفتاردرمانی سیاوش عطایی آسیب شناس گفتار وزبان البرز – کرج

Alborz Province, Karaj, Gohardasht, Enghelab Blvd

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۱

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۵

۰۲۶۳۴۴۷۱۷۹۵

۰۲۶ ۳۴۴۰ ۵۸۳۰

۰۹۱۲۱۶۲۳۴۶۳

کلینیک گفتاردرمانی – بهترین کلینیک گفتاردرمانی البرز – بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی گفتاردرمانی

کلینیک کاردرمانی  – بهترین کلینیک کاردرمانی البرز – بهترین کلینیک کاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی کاردرمانی

کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی البرز – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی کرج – کلینیک تخصصی نوروفیدبک و روان شناسی

کلینیک اختلالات یادگیری  – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری البرز – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری کرج – کلینیک تخصصی اختلالات یادگیری

https://maps.app.goo.gl/nrx6tbfCHL9XEjcx7

بهترین کلینیک گفتاردرمانی -کاردرمانی – نوروفیدبک البرز – کرج

استان تهران، Hashtgerd, 32

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۱

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۵

۰۲۶۳۴۴۷۱۷۹۵

۰۲۶ ۳۴۴۰ ۵۸۳۰

۰۹۱۲۱۶۲۳۴۶۳

کلینیک گفتاردرمانی – بهترین کلینیک گفتاردرمانی البرز – بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی گفتاردرمانی

کلینیک کاردرمانی  – بهترین کلینیک کاردرمانی البرز – بهترین کلینیک کاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی کاردرمانی

کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی البرز – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی کرج – کلینیک تخصصی نوروفیدبک و روان شناسی

کلینیک اختلالات یادگیری  – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری البرز – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری کرج – کلینیک تخصصی اختلالات یادگیری

https://maps.app.goo.gl/kEKW7WV8WMLezHDn7

 

بهترین کلینیک گفتاردرمانی : نوروفیدبک:: کاردرمانی :: گفتار توان گستر البرز – کرج

Tehran Province, Karaj, میدان اتحاد

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۱

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۵

۰۲۶۳۴۴۷۱۷۹۵

۰۲۶ ۳۴۴۰ ۵۸۳۰

۰۹۱۲۱۶۲۳۴۶۳

کلینیک گفتاردرمانی – بهترین کلینیک گفتاردرمانی البرز – بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی گفتاردرمانی

کلینیک کاردرمانی  – بهترین کلینیک کاردرمانی البرز – بهترین کلینیک کاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی کاردرمانی

کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی البرز – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی کرج – کلینیک تخصصی نوروفیدبک و روان شناسی

کلینیک اختلالات یادگیری  – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری البرز – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری کرج – کلینیک تخصصی اختلالات یادگیری

https://maps.app.goo.gl/pPRwr5YVosrrPN9ZA

 

 

 

 بهترین کاردرمانی نوروفیدبک گفتارتوان گستر البرز – کرج

Tehran Province, Karaj, میدان اتحاد

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۱

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۵

۰۲۶۳۴۴۷۱۷۹۵

۰۲۶ ۳۴۴۰ ۵۸۳۰

۰۹۱۲۱۶۲۳۴۶۳

کلینیک گفتاردرمانی – بهترین کلینیک گفتاردرمانی البرز – بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی گفتاردرمانی

کلینیک کاردرمانی  – بهترین کلینیک کاردرمانی البرز – بهترین کلینیک کاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی کاردرمانی

کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی البرز – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی کرج – کلینیک تخصصی نوروفیدبک و روان شناسی

کلینیک اختلالات یادگیری  – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری البرز – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری کرج – کلینیک تخصصی اختلالات یادگیری

https://maps.app.goo.gl/TNsErQT8fjUPT6P8A

 بهترین کلینیک گفتاردرمانی – کاردرمانی – نوروفیدبک هشتگرد  – البرز

Hashtgerd, هشتگرد، استان تهران،

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۱

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۵

۰۲۶۳۴۴۷۱۷۹۵

۰۲۶ ۳۴۴۰ ۵۸۳۰

۰۹۱۲۱۶۲۳۴۶۳

کلینیک گفتاردرمانی – بهترین کلینیک گفتاردرمانی البرز – بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی گفتاردرمانی

کلینیک کاردرمانی  – بهترین کلینیک کاردرمانی البرز – بهترین کلینیک کاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی کاردرمانی

کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی البرز – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی کرج – کلینیک تخصصی نوروفیدبک و روان شناسی

کلینیک اختلالات یادگیری  – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری البرز – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری کرج – کلینیک تخصصی اختلالات یادگیری

https://maps.app.goo.gl/gRakNn5WAEvLLRnX8

بهترین کلینیک گفتاردرمانی : نوروفیدبک:: کاردرمانی :: گفتار توان گستر البرز – کرج

Tehran Province, Karaj, میدان اتحاد

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۱

۰۲۶۳۴۴۴۷۰۷۵

۰۲۶۳۴۴۷۱۷۹۵

۰۲۶ ۳۴۴۰ ۵۸۳۰

۰۹۱۲۱۶۲۳۴۶۳

کلینیک گفتاردرمانی – بهترین کلینیک گفتاردرمانی البرز – بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی گفتاردرمانی

کلینیک کاردرمانی  – بهترین کلینیک کاردرمانی البرز – بهترین کلینیک کاردرمانی کرج – کلینیک تخصصی کاردرمانی

کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی البرز – بهترین کلینیک نوروفیدبک و روان شناسی کرج – کلینیک تخصصی نوروفیدبک و روان شناسی

کلینیک اختلالات یادگیری  – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری البرز – بهترین کلینیک اختلالات یادگیری کرج – کلینیک تخصصی اختلالات یادگیری

https://maps.app.goo.gl/pPRwr5YVosrrPN9ZA

 

 


Siavashataee.com

goftardarmani.com

behtarinalborz.ir

goftardarmanionline.ir

googleimage.ir

hamejaa.ir

medu-karaj.ir

siavashataee.ir

slpnews.ir

autismonline.ir

avalinkaraj.ir

behtarinkaraj.ir

goftardarmanikaraj.ir

goftareravan.ir

google-map.ir

googlegame.ir

googlemovies.ir

karaj-medu.ir

kardarmanialborz.ir

kardarmanikaraj.ir

loknatclinic.ir

loknatshekan.ir

neurofeedbackalborz.ir

otalborz.ir

otkaraj.ir

pff-rhs.ir

pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir

pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir

behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir

siavash-ataee.ir

slpkaraj.ir

slponline.ir

speech-therapy.ir

tjhvnvlhkd.ir

vazir.org

 

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد خیابان نبوت

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی پنجم

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی ولدی

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی مصلایی

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی اول

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی دوم

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی فیروزبخت

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی تقی لو

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی موسی وند

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی  قناد

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی  توحید

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی قناد شمالی

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی هفتم تیر

منتخب مراکز نوروتراپی در البرز|هفت تیر چهارراه دولت آباد فرعی  پناهی

درباره : گفتار توان گستر

دلایل استفاده از لکنت شکن دیجیتال توسط درمانگردر سایر کشورها: یک- داشتن دانش استفاده از آن توسط درمانگر ، زیرا اطلاعات پایه ای از آکوستیک ، الکترونیک ، کامپیوتر ، روانشناسی به انضمام آسیب شناسی گفتار و زبان را می طلبد . دو- داشتن فرهنگ استفاده از آن توسط درمانجو، زیرا بکار بردن دستگاه در طول مدت شش ماه تا یکسال هر روز و هرروز بدور از تحت تاثیر قرار گرفتن توسط اطرافیان و دوستانی که توان مالی تهیه آنرا ندارند ، تا حصول نیجه نهایی الزامیست . لازم به ذکر است که قیمت لکنت شکن در حال حاضربین دوازده تا شانزده میلیون تومان است ، لذا به دلیل محدودیت مالی شرکت تهیه کننده ، این دستگاه به صورت استیجاری و امانت در طول مدت درمان ، پس از ارزیابی اولیه دراختیار فرد متقاضی قرار داده خواهد شد . سه- داشتن صرفه اقتصادی، نسبت به حضور در جلسات درمانی هفتگی . چهار - دنبال کردن پروتکل درمانی هفتگی توسط درمانجو، بنا به صلاحدید درمانگر در طول دوره درمان . پنجم - الزام به ارسال روزمره نتایج درمان توسط درمانجو به صورت فایل صوتی از طریق پیام رسانهای جمعی ، حتی پس از بهبود کامل به مدت یکسال به منظور جلوگیری از پدیده بازگشت لکنت زبان the model speaker, rather than providing a non¬distorted motor template for the person who stutters to match, instead provides a pacing or rhythmic one (Johnson & Rosen, 1937); a perspective that would appear consistent with Kalinowski et al’s findings. It is worth noting that all of those mentioned above have also been levelled at the fluency enhancing properties of delayed auditory feedback (DAF), which we discuss below. (The relationship between choral speech and DAF is an important one, and we return to this with regard to therapy in chapter 14.) Shadowed speech This is a type of cued speech which is very closely related to choral and unison versions. Technically, shadowed speech occurs where there is a slight delay between the speech of the model speaker and the person who stutters, as opposed to the simultaneous output produced during unison and choral speech. The difference is that while with choral speech the speaker knows exactly what the model speaker is going to say, shadowed speech can be used to follow the novel speech of the model speaker. Like choral/unison speech, shadowing can produce dramatic results (Cherry & Sayers, 1956; Kelham & McHale, 1966), but like them the gains in fluency tend to be lost once the stimulus of the model speaker has ended. Because of this, the use of choral or shadowed speech is now rare, and usually confined only to moments in therapy or assessment, where it is considered important to have the client experience a moment of fluency, albeit in the knowledge that this method of producing it will not provide any basis for sustainable improvement. What is interesting from our present perspective, however, is the potential relationship between shadowed speech and delayed auditory feedback. As we will see in chapter 16, the fluency enhancing effect of shadowed and choral speech has been put to use in devices which use DAF and frequency auditory feedback (FAF) to approximate the effects of speaking alongside other speakers. Delayed auditory feedback It is now over 40 years since Goldiamond and colleagues first stumbled on the potential fluency enhancing effects of delayed auditory feedback (Flanagan, Goldiamond, & Azrin, 1958, 1959; Goldiamond, 1965). Findings from the earliest experiments centred around the vicarious discovery that some people who stuttered experienced improved fluency when they put on headphones and heard their speech played back to them with a slight time delay. (Some readers may already have experienced DAF as an echo effect when speaking on a poor transcontinental telephone line.) Commonly, DAF also results in reduced fluency in nonstuttering speakers (Fukawa, Yoshioka, Ozawa, & Yoshida, 1988; Stuart, Kalinowski, Rastatter, & Lynch, 2002), although Fukawa et al. observed that people who stutter were significantly more likely to be affected by DAF than nonstutterers, and that male nonstutterers were more susceptible to the effect than females. Most noticeably, Goldiamond (1965) found a tendency for speakers to slow their rate of speech in an effort to counteract the disruptive influences of the delayed feedback. Particularly, at around 250 ms delay[1] (0.25 of a second) a prolonged speech pattern was produced, where vowels became disproportionately more stretched than con-sonants. The further finding that the extent of the prolonged speech could be controlled by altering the delay times lead to the development of a number of “prolonged speech” programs which used DAF in a systematic way to elicit fluent speech. (See chapter 12 as to how prolonged speech programs have developed.) During the early stages of therapy, DAF was set to encourage excessive prolongation, usually around 250 ms. When clients were able to demonstrate 100 percent fluency in their speech at this delay setting, the next stepwise decrease in DAF (usually in 50 ms increments) was introduced to encourage a slightly faster rate of speech. Again, the client learned to control fluency using decreased prolongation associated with the reduced DAF. The procedure was then repeated at incrementally reduced delay levels, with clients having to demonstrate completely fluent speech at each one before progressing to the next decreased DAF setting. Eventually, the client reached the point where he was able to maintain fluency without any delay in auditory feedback (e.g., Curlee & Perkins, 1969, 1973). At this time it was thought that the fluency enhancing effects of DAF could be explained simply as by¬products of the slower rate speech that it produced. During the mid-1970s and through the 1980s there was a lull in DAF research as clinicians looked to alternative ways of slowing speech for therapy. It was not until the early 1990s when a resurgence of interest occurred, largely driven by findings that increased fluency could indeed result under DAF at normal and even fast rates of speech (e.g., Stuart & Kalinowski, 1996). This finding has led to a new generation of clinicians and researchers becoming interested in DAF as a treatment option for stuttering. We examine the more recent applications in relation to therapy elsewhere (see chapter 14). Aside from the therapeutic implications, the early findings that DAF could enhance fluency for at least some people who stutter led to a number of theories of stuttering, based on the assumption that timing perception is disturbed. Summary There is a range of evidence that points to the notion that stuttering is associ¬ated with disrupted auditory processing, although the exact nature of this disruption remains obscure. Shadowed speech can produce high levels of fluency, but this may have little to do with any timing misperception induced by a faulty processing system; we know that unison speech similarly produces high levels of fluency with no delay. We also know that DAF and FAF can have dramatic fluency enhancing effects for some people who stutter, yet others remain DAF and FAF negative, for reasons which are currently unknown. Also, and as we see in chapter 14, there are reports from some people who stutter that the effects of altered feedback can wear off over time. Perhaps these findings suggest that distraction may play as big a part in inducing fluency as correcting any misperception of a disrupted auditory timing processing system? As we see in chapter 2, brain studies have shown differences in functioning between people who stutter and control group speakers across linguistic and motor areas. The dichotic listening procedure provides one testable method of determining hemispheric dominance for lin¬guistic decoding, and findings from such studies, though far from definitive, lend tentative support to the idea that auditory processing too might be a product of the right hemisphere, at least in some people who stutter. One of the biggest issues faced is that auditory processing is just one part of the communication chain and does not occur in a vacuum. Both production and perception theories must allow for the fact that one is affected by the other. This can lead to a chicken and egg situation, as brought into sharp focus in the criticism of Harrington’s theory of linguistic rhythm and auditory feedback: it can be almost impossible to determine what is cause and what is effect. Key points • The deaf population is the only one in which stuttering is underrepresented. • Stuttered speech may be improved under a number of conditions which serve to disrupt or alter auditory feedback, such as masking, delayed auditory feedback (DAF), frequency altered feedback (FAF), choral and unison speech. • People who stutter may be more reliant on auditory feedback than those who do not stutter. • The Buency enhancing effects of altered feedback devices may work by convincing the brain that the speaker© speech is actually the product of an external speech source. • There is evidence that, like processing for speech production, audi¬tory processing for speech may be a product of right hemisphere processing amongst older children and adults who stutter. • It has been argued that stuttering might result due to misperception of the timing of stressed vowels in speech (Harrington, 1988). • It is possible that auditory processing anomalies may in fact merely represent Cknock-onCeffects of a dehcit that are in essence produc¬tion based. Further reading Harrington, J. (1988). Stuttering, delayed auditory feedback and linguistic rhythm. Journal of Speech and Hearing Research, 31, 36-47. Aside from the theoretical implications, this thought-provoking paper provides a well- explained introduction into the links between perception and production aspects of speech processing in stuttering. Kalinowski, J., Armson, J., Roland-Mieszowski, M., & Stuart, A. (1993). Effects of alterations in auditory feedback and speech rate on stuttering frequency. Language and Speech, 36, 1-16. As with the selected reading list from chapter 14 which discusses auditory feedback from a therapeutic perspective, there is a wide range of Kalinowski and colleagues’ work that could have been included here. This one is an early but influential article on the discovery that altered feedback could reduce stuttering, without invoking a slowed speech rate. Rosenfield, D.B., & Jerger, J. (1984). Stuttering and auditory function. In R. Curlee and W. H. Perkins (Eds.), The nature and treatment of stuttering: New directions (pp. 73-88). San Diego, CA: College Hill Press. Much of the work on stuttering and auditory function was undertaken in the 1970s and early 1980s. Despite its age, this is still a very good source for earlier material on the subject of auditory processing and covers a lot of ground. There is currently no similar but more recent publication on the subject سایتهای مرتبط http://Siavashataee.com Goftardarmani.com http://Loknatzaban.org Vazir.org avalinkaraj.ir behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir behtarinalborz.ir behtarinealborz.ir behtarinekaraj.ir behtarinkaraj.ir entekhabe1400.ir address-goftardarmani-karaj.ir siavash-ataee.ir goftardarmanikaraj.ir goftardarmanionline.ir goftareravan.ir google-map.ir googlegame.ir googleimage.ir googlemovies.ir googleonline.ir hamejaa.ir karaj-medu.ir kardarmanialborz.ir kardarmanikaraj.ir loknatclinic.ir loknatshekan.ir medu-karaj.ir neurofeedbackalborz.ir otalborz.ir otkaraj.ir pff-rhs.ir siavash-ataee.ir siavashataee.download siavashataee.info siavashataee.ir siavashataee.mobi slpkaraj.ir slpnews.ir slponline.ir speech-therapy.ir autismonline.ir

آیا به اینها هم علاقه مند هستید ؟

0 دیدگاه در “تسکین درد و کاهش آن با انواع روشهای طبیعی بدون استفاده از دارو|گفتار توان گستر۰۹۱۲۱۶۲۳۴۶۳”

دیدگاهتان را بنویسید

تازه های تکنولوژی

ویدیوی برتر هفته