افزایش تیم های واکسیناسیون کرونا در جنوب کرمان برای کاهش تجمع

افزایش تیم های واکسیناسیون کرونا در جنوب کرمان برای کاهش تجمع

افزایش تیم های واکسیناسیون کرونا در جنوب کرمان برای کاهش تجمع


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر علی اصغر خیرخواه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در جنوب استان کرمان گفت: واکسیناسیون  طبق  تخصیص  وزارت بهداشت به گروه های هدف در حال انجام است و از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون علیه کرونا افراد واجد شرایط در حال دریافت واکسن کرونا هستند.

وی از واکسیناسیون  بیش از ۹۰ درصد کادر بهداشت و درمان در جنوب کرمان خبرداد و افزود: تاکنون  در مراحل اولیه ۹۰ درصد کادر بهداشت و درمان واکسینه شده اند.

خیرخواه با بیان نحوه دریافت واکسن توسط گروه های اولویت دار در جنوب کرمان اظهار کرد: همچنین بیماران خاص، سالمندان، جانبازان بالای ۵۰ درصد و پاکبانان هم در مراحل بعدی واکسینه شده اند.

وی از واکسیناسیون ۲۰ درصد گروه سنی بالای ۸۰ سال خبرداد و افزود: هفته گذشته نیز واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال آغاز شده و تا امروز بیش از ۲۰ درصد از این گروه واکسینه شده‌اند.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از ادامه روند واکسیناسیون گروه های اولویت دار خبرداد و افزود: بعد از اتمام واکسیناسیون گروه سنی ۸۰ سال به بالا، وارد فاز بعد یعنی واکسیناسیون سالمندان بالای ۷۵ سال می‌شویم.

وی بر افزایش تعداد جایگاه‌های انجام واکسیناسیون نیز تاکید کرد و گفت: در مراحل بعدی سن دریافت کنندگان واکسن کمتر و تعداد آنها بیشتر می‌شود، بنابراین به فکر افزایش تیم واکسیناسیون و همچنین افزایش تعداد جایگاه انجام واکسیناسیون هستیم تا با تجمع جمعیت مواجه نشویم.

خیرخواه بر نظارت و کنترل واکسیناسیون تاکید کرد و ادامه داد: کنترل و نگهداشت واکسن بر عهده مدیران شبکه بهداشت است و خوشبختانه تاکنون هیچگونه تزریق واکسیناسیون خارج از دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان انجام نپذیرفته و تیم های نظارتی و بازرسی دانشگاه، نظارت کاملی بر روند اجرای صحیح واکسیناسیون دارند.

 Source link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل