انتخابات نظام پزشکی کرج “نظام پزشکی لباس نومی پوشد”

دکتر سیاوش عطایی کاندیدا انتخابات نظام پزشکی کرج 1400

انتخابات نظام پزشکی کرج “نظام پزشکی لباس نومی پوشد”

دکتر سیاوش عطایی کاندیدا انتخابات نظام پزشکی کرج 1400

 

 

“نظام پزشکی لباس نومی پوشد”

بیست و پنجم تیرماه سال یکهزاروچهارصد برای جامعه پزشکی روز بسیار ارزشمندی است. در این روز مقدس  بار دیگر “همه باهم” به پای صندوق های رای میرویم تا شایستگان ونخبگان جامعه خود را برای دوره خدمتی چهارساله دیگر انتخاب کنیم.

بسیار ساده و بی ریا بگوییم که چشم های بسیاری به این حرکت جامعه پزشکی دوخته شده است. از وزارت رفاه و سازمان های بیمه گر و وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی گرفته تا مجلس شورای اسلامی و استانداران و فرمانداران و … منتظرند ببینند این قشر فرهیخته چگونه به سرنوشت خود می نگرد.

نظام پزشکی ( حتی بدون بال و کوپال یعنی قدرت تعرفه گذاری) هنوز هم میتواند نقش تعیین کننده ای در سلامت جامعه ایفا نماید. گرچه در سالیان گذشته در مواردی کوتاهی رخ داده و بسیاری از اختیارات نظام پزشکی به دست فراموشی سپرده شده است.

ولی همگان باید بدانیم که علیرغم اهمیت فراوان نقش تعرفه گذاری در کیفیت وکمیت  خدمات پزشکی نشان داده و علیرغم ظلم مضاعفی که به قشر زحمتکش جامعه پزشکی تحمیل گردیده. هنوز این بدنه نیرومند از قدرت ها و اختیارات والایی برخوردار است که می تواند نقش این جامعه نخبه و اندیشمند را در پیشبرداهداف روبه جلوی نظام به همه احاد مردم ومسئولین دست اندرکاران بنمایاند.

دوستان و همکاران عزیز بدانند که حضور کیفی و کمی آنان در این انتخابات بسیار حائز اهمیت است.

حضور کیفی از بابت انتخاب افرادی که درعمل دلسوزی خود را به جامعه پزشکان نشان داده و حاضرند از منافع شخصی خود به نفع همکارانشان گذشت نمایند و وقت کافی برای حضور در هیات اختصاص دهند و یا این که خدای ناخواسته این موقعیت را برای خود تبدیل به سکوی پرتاب نماید .

حضور کمی از این جهت که به ازای هر۵۰۰ نفر شرکت کننده در انتخابات یک نماینده از شهرستان مربوطه به مجمع عمومی ( محل تعیین رییس کل اعضا شورای عالی و رسیدگی به قوانین و سایر مسائل مهم جامعه پزشکی و در یک کلام مجلس نظام پزشکی) راه می یابد .

به عنوان مثال اگر۵۰۱ نفر شرکت کننده داشته باشیم تعداد نمایندگان در مجمع دو نفر و اگر۱۰۰۱ نفر شرکت کننده باشد تعداد نمایندگان ۳ نفر و به همین ترتیب اگر۱۵۰۱ نفر شرکت کننده داشته باشیمد تعداد نمایندگان ۴ نفر خواهد شد.

در چنین شرایطی جامعه پزشکی کرج که بیش از ۴۵۰۰ عضو دارد می تواند ۸ نماینده در مجمع داشته باشد ( حداکثر تعداد نمایندگان یک شهرستان نمی تواند بیش از ۸ نفر باشد )وامید است همه عزیزان با اطلاع از این موضوع مهم و اختصاص حداکثر یک ساعت از وقت خود در” بیست و پنجم تیرماه” نقش تاریخی خود را ایفا نمایند.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل