انجام بیش از ۲۰ هزار تست کرونا طی یک هفته در قم

انجام بیش از ۲۰ هزار تست کرونا طی یک هفته در قم


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی؛

انجام بیش از ۲۰ هزار تست کرونا طی یک هفته در قم

وی تاکید کرد: یک هزار و ۹۲ تن در هفته اخیر در قم بستری شدند و تاب آوری نظام سلامت در قم مانند اغلب شهرهای کشور به مرحله اشباع رسیده و کادر درمان بشدت فرسوده شده است.

دکتر محبی گفت: بیش از ۲۰ هزار تست کرونا طی هفته اخیر در قم انجام شده و رکورد تست گیری در این استان از ابتدای شیوع این بیماری شکسته شده و از این بین ۵ هزار و ۷۰۰ بیمار جدید شناسایی شده است.

رییس مرکز بهداشت قم ابراز کرد: با افزایش تعداد بیماران بدحال کرونایی طی دو هفته آینده تعداد فوتی‌های کرونایی در این استان با روند صعودی همراه خواهد شد.

به باور وی، قم در حال نزدیک شدن به نوک قله ابتلا به کرونا است اما پیش بینی می‌شود دامنه استمرار قم در نوک قله طولانی مدت باشد.

دکتر محبی افزود: با روند فعلی قم در فاصله زمانی ۵ تا ۱۲ شهریورماه احتمالا به نوک قله ابتلا به کرونا خواهد رسید اما اگر شرایط بی‌توجهی به پروتکلهای بهداشتی استمرار یابد زمان رسیدن به نوک قله و فوتی‌های کرونایی بیشتر خواهد بود.

وی عنوان کرد: پنهان کردن بیماری پدیده‌ایاست که طی روزهای اخیر به شدت در قم افزایش یافته و بسیاری از مبتلایان تمایلی برای حضور در مراکز درمانی نشان نمی‌دهند.

رییس مرکز بهداشت قم با اشاره به روند نامطلوب واکسیناسیون گروه سنی سالمندان گفت: این افراد برغم اینکه در معرض اصلی خطر قرار دارند اما تمایلی زیادی برای دریافت واکسن از خود نشان نداده اند.

به گفته محبی، هفته گذشته شاهد مراجعه مردم سایر استانها برای دریافت واکسن به قم بودیم که این مساله طی روزهای گذشته مدیریت شده است.

محبی گفت: درصد واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی قم، کردستان و آذربایجان غربی پایین‌تر از میانگین کشوری است اما طی روزهای اخیر روند دریافت واکسن در قم سرعت بیشتری گرفته است.

رییس مرکز بهداشت قم ادامه داد: درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قم نزدیک ۵۰ درصد است و تجربه نشان داده هر موقع که شیوه نامه‌های بهداشتی با بی‌توجهی همراه می‌شود درصد مبتلایان افزایش می‌یابد.

وی یادآور شد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قم وضعیت به شدت نگران کننده‌ایدارد و با استمرار وضعیت کنونی گروه‌های سنی کودکان و نوجوانان نیز درگیر این بیماری مرگبار خواهند شد.Source link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل