اگر عاشق کارمان باشیم هیچ وقت نمی توانیم در مقابل درد و رنج دیگران بی تفاوت باشیم/ دکتر رضایی فعال و پر انرژی است

اگر عاشق کارمان باشیم هیچ وقت نمی توانیم در مقابل درد و رنج دیگران بی تفاوت باشیم/ دکتر رضایی فعال و پر انرژی است


به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت و گویی با رضا هادی پور، پرستار نمونه بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) بیرم داشته ایم که در ادامه می خوانید:

لطفا در ابتدا خودتان را به طور کامل معرفی بفرمایید (سن، تحصیلات، شغل، زادگاه، سابقه کار، محل خدمت، نوع قرارداد و…)
رضا هادی پور، ۳۳ ساله، اهل و ساکن شهر چاهورز لامرد هستم، فوق دیپلم رشته فوریت های پزشکی از دانشکده علوم پزشکی گراش دارم، هشت سال سابقه کار دارم که در شش سال اخیر در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) بیرم به عنوان پرستار رسمی بخش اورژانس مشغول به کار هستم.

چرا رشته پرستاری را انتخاب کردید؟
آشنایی من با رشته پرستاری به برگزاری کلاس های امداد و نجات در دوران دبیرستان بر می گردد، از همان زمان نسبت به رشته پرستاری کنجکاو شدم و باعث شد این رشته را انتخاب کنم.
با شروع به فعالیت در این رشته و تجربه حس خوب کمک به همنوع موقع دردمندی باعث شد که شور و اشتیاق من نسبت به این رشته روز به روز بیشتر شود و امروز به انتخابم افتخار می کنم و عاشق کارم هستم.

سابقه کار در چه بخش هایی از بیمارستان دارید؟
سابقه کار در بخش اورژانس بیمارستان، بخش داخلی، بخش کرونا و انتقال بین بیمارستانی بیماران را در کارنامه دارم، همچنین در پایگاه اورژانس ۱۱۵ نیز فعالیت داشته ام.

سخت ترین دوره کاری تان چه موقع بود؟ چرا؟
فکر می کنم در ابتدای شیوع کرونا به دلیل ناشناخته بودن این بیماری و کمبود امکانات و ترس از انتقال این بیماری، به کادر درمان و اعضای خانواده شان فشار روحی زیادی وارد شد.
اما شلوغ ترین و سخت ترین روز های کاری برای من به پیک پنجم کرونا برمی گردد چون بیماری در منطقه به علت غافل شدن مردم از توصیه های بهداشتی به شدت افزایش یافت و عملا ظرفیت بیمارستان تکمیل و فشار کاری چند برابر شد.

تا به حال اتفاق افتاده است که کاری را انجام دهید که در حیطه کاری و مسئولیت تان نبوده؟ اگر بله چرا آن کار را انجام دادید؟
چندین بار در حوادث جاده ای تا رسیدن آمبولانس، اقدامات اولیه را انجام داده ام و پس از رسیدن آمبولانس در انتقال بیماران به بیمارستان به آن ها کمک کرده ام.
همچنین در بعضی موارد که بیماری در منزل نیاز به اقدامات پرستاری داشته و توانایی مراجعه به بیمارستان را نداشته تا حدی که در توانم بوده به آن ها کمک کرده ام.
به نظر من وقتی وارد رشته پرستاری می شویم، اگر عاشق کارمان باشیم هیچ وقت نمی توانیم در مقابل درد و رنج دیگران بی تفاوت باشیم و همیشه فارغ از اینکه آیا وظیفه ماست یا نه هر آنچه در توان داریم باید انجام دهیم.

لطفا نظرتان را در مورد هر یک از کلمات زیر بیان کنید:

بیمارستان بیرم: افتخار خدمت به مردمی شریف و قدرشناس در کنار همکارانی مهربان و دلسوز
دکتر عرفانی زاده: افتخار شهر بیرم، مومن، متعهد و البته خوش مشرب
بخش اورژانس: شرایط پر استرس کاری، مواجهه روزانه با موارد جدید و کسب تجربه
شیفت شب: شلوغی سر شب و خستگی انتهای شیفت
پرستاری: حس خوب خدمت، لذت بردن از تشکر و رضایت بیمار پس از بهبودی
خانواده: پشت و پناه
دکتر بهزاد رضایی: فعال، پر انرژی، پیگیر و با انگیزه
کرونا: دلتنگی برای عزیزان از دست رفته، روزهای عادی، چهره های بدون ماسک
تصادف: درد و رنج بیمار، بی قراری خانواده

image_printSource link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل