جولان قدرتمند کرونا در جنوب کرمان

جولان قدرتمند کرونا در جنوب کرمان

جولان قدرتمند کرونا در جنوب کرمان


دکتر علی اصغر خیرخواه معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به روند صعودی بستریهای کرونا گفت: ویروس کووید۱۹ در جنوب کرمان با قدرت انتشار بالایی جولان میدهد.

وی افزود: لازم است همه مردم با رعایت جدی تر دستورات بهداشتی، از خود و خانواده‌شان در برابر این ویروس خطرناک محافظت کنند.

دکتر خیرخواه گفت: متاسفانه برخی همشهریان مجدداً در رعایت پروتکل‌های بهداشتی سهل‌انگاری دارند و خواهشی که داریم این است که همشهریان از حضور در مهمانی‌ها ا جدا خودداری نمایند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث جلوگیری از بروز محدودیت‌های جدید شوند، کسبه و اصناف ضرر و زیان زیادی ناشی از تعطیلی داشته‌اند.

وی افزود: اگر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک جدی گرفته نشود، بار دیگر روند ابتلاء به بیماری در جامعه افزایش خواهد یافت، افرادی که این روزها بستری می شوند اذعان دارند که هرگز فکر نمی کردند کرونا سراغ آنان بیاید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان کرد: مهمترین راه های جلوگیری از ابتلا به این ویروس، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی با سایر افراد و شستن دست ها با آب و صابون و یا ضدعفونی کردن دست ها با مواد ضدعفونی کننده است.

خیرخواه گفت: واکسیناسیون گروه یک که شامل کادر بهداشت و درمان(حوزه سلامت) فردا به پایان میرسد و از روز دوشنبه گروه هدف بعدی شامل افراد پرخطر، سالمندان و … در برنامه دریافت واکسن قرار خواهند گرفت.

وی بیان داشت: تاکنون بیش از۹۶ درصد کادر بهداشت و درمان واجد شرایط و ۹۰ درصد جانبازان و بیماران خاص جنوب کرمان واکسن کرونا دریافت کردند.Source link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل