خانم ۷۱ ساله ای که دچار ایست قلبی-تنفسی شده بود از مرگ حتمی نجات پیدا کرد

خانم ۷۱ ساله ای که دچار ایست قلبی-تنفسی شده بود از مرگ حتمی نجات پیدا کرد


به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان از مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی لارستان، تکنسین های این مرکز موفق شدند با حضور سریع و تشخیص به موقع خود به یکی از همشهریان زندگی دوباره ببخشند.

دکتر محمد صباغی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی لارستان در رابطه با این ماموریت گفت: جمعه شب، ۲۵ تیرماه، طی تماس با مرکز فوریت های پزشکی لارستان مبنی بر کاهش سطح هوشیاری خانم ۷۱ ساله، کارشناسان واحد ارتباطات اورژانس ۱۱۵، بلافاصله، آقایان تورج جعفری و علیرضا تنهایی پور، پرسنل پایگاه ۱ شهری را به محل حادثه اعزام کردند که در کمترین زمان ممکن در آنجا حاضر شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: تکنسین ها پس از معاینات متوجه شدند که بیمار فاقد علائم حیاتی است و دچارایست قلبی و تنفسی شده است.

صباغی افزود: کارشناسان اورژانس سریعا اقدامات اولیه ی پزشکی را بر روی بیمارانجام دادند و پس از CPR و حمایت تنفسی، موفق شدند این زن ۷۱ ساله را به زندگی بازگردانند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی لارستان در پایان اظهارداشت: حمایت های درمانی-تنفسی و پایش علائم حیاتی در مسیر انتقال به بیمارستان در آمبولانس نیز ادامه داشت و بیمار با علائم حیاتی به بیمارستان امام رضا (ع) تحویل داده شد.

 

image_printSource link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل