دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از بهمن ماه ۱۳۹۸ آماده مقابله و مدیریت بیماری کروناویروس بود

دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از بهمن ماه ۱۳۹۸ آماده مقابله و مدیریت بیماری کروناویروس بود


جلسه کمیته مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با حضور تیم واکنش سریع کووید۱۹ اعزامی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ بیست و نهمین جلسه کمیته مقابله و پیشگیری از بیماری کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با حضور دکتر علی ابرازه، دکتر سید علیرضا ناجی و مهندس محسن فرهادی عضو کمیته کشوری واکنش سریع مقابله با اپیدمی کرونا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، معاونین و سایر اعضاء دانشگاهی این کارگروه در سالن امام جواد (ع) ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع)، به اعضای کمیته کشوری واکنش سریع مقابله با اپیدمی کرونا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خیرمقدم گفته و بیان داشت: از حضور و توجه به حوزه سلامت استان سمنان قدردانی می نمایم و امیدوارم از حضور و رهنمودهای این تیم متخصص برای ارائه مطلوب تر خدمات به مردم شریف استان استفاده نماییم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شیوع بیماری کرونا ویروس، واکسیناسیون و روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ارائه و اذعان نمود: از زحمات و ایثارگری های مدافعان سلامت که جهادگونه بیش از شانزده ماه برای خدمت به مردم و بیماران مبتلا به کرونا ویروس تلاش می کنند، قدردانی ویژه دارم.

دکتر دانائی ادامه داد: درخصوص روند بستری بیماران مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه نسبت به کشور باید گفت که ما در شهرستان تابعه ۳ تا موج درخصوص شیوع این ویروس داشتیم و پیک سوم کشور برابر با پیک دوم استان در ماه های مهر، آبان و آذر بود.

 ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: بخش های کرونا در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از نظر مکان و فیزیک مجزا از سایر بخش های بیمارستان ها بود و در کل تعداد ۱۵۷ تخت عادی و ۵۷ تخت ویژه برای این بخش ها در بیمارستان ها در نظر گرفته شده بود.

وی افزود: با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی روند ابتلا به این بیماری و بستری مبتلایان کاهش یافته است که نشان دهنده روند مطلوب اجرای این طرح در مناطق تابعه دانشگاه بوده است.

دکتر دانائی یادآور شد: تیم دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از بهمن ماه سال ۹۸ اقدامات مقابله‌ای و مدیریتی درخصوص این ویروس را شروع کرده بود و تجهیزات بیمارستانی و همچنین تجهیزات حفاظت فردی تهیه و تجهیز شدند.

رئیس دانشگاه گفت: آزمایشگاه ویروس شناسی دانشگاه به مدت ۲۰ روز پس از شیوع این ویروس راه اندازی و امروز ۲ آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی در شهر سمنان داریم که حاصل تلاش معاونت های توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی، تحقیقات و فناوری و بهداشت است.

وی ضمن قدردانی از معاونت درمان و بهداشتی دانشگاه، بیان کرد: همکارانم در حوزه درمان بسیار منسجم همراه با اطلاعات روز دنیا درراستای درمان بیماران مبتلا به این ویروس اقدام کردند و همچنین کارکنان حوزه بهداشت با اقداماتی همچون اطلاع رسانی، شناسایی، غربالگری و پیگیری موارد مبتلا خوش درخشیدند.

دکتر علی ابرازه مشاور وزیر و نماینده مقام عالی وزارت بهداشت نیز ضمن قدردانی از خدمات حوزه سلامت استان سمنان پیرامون مدیریت بیماری کرونا ویروس، گفت: خوشبختانه با جدیت مدیران و تلاش بی وقفه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گام های موثر در مدیریت و کنترل این بیماری صورت گرفته است.

در ادامه اعضای تیم واکنش سریع کووید۱۹ اعزامی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اتفاق مدیران دانشگاهی از تعدادی از واحدهای این دانشگاه بازدید نمودند.

لازم به ذکر است: دکتر ابرازه مشاور وزیر و نماینده مقام عالی وزارت بهداشت، محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و دکتر سید علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی اعضای تیم واکنش سریع کووید۱۹ اعزامی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.

 

 

 

 

 Source link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل