دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنانبه گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سفر یک‌روزه خود به شهرستان های گرمسار ضمن دیدار با دکتر عرب آرادانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گرمسار، وضعیت سلامت مردم در این شهرستان را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

در این نشست که مهدیان مدیر روابط عمومی و امور بین الملل و یحیایی مدیر اجرایی حوزه ریاست دانشگاه نیز حضور داشتند،  دکتر نوید دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان اقدامات و برنامه های این دانشگاه در آموزش، اطلاع رسانی، مقابله و درمان بیماری COVID-19 از تلاش ها و زحمات مدیران و کارکنان حوزه سلامت آن شهرستان قدردانی نمود.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان نمود: بیماری کرونا ویروس بیماریست که باساده انگاری و عادی سازی به سرعت در جامعه گسترش می یابد. در روزهای اخیر در شهرستان گرمسار تعداد کمی از خوشه های این بیماری شکل گرفت که موجب قرمز شدن این شهرستان شد که با اقدامات موثر فرمانداری و حوزه سلامت این شهرستان در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی غربالگری گسترده‌ای در حال انجام است و امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی شرایط مطلوب و مناسبی در استان حکم فرما شود.

دکتر نوید دانائی ادامه داد: بدیهی است که باید با این شرایط زندگی کنیم و ضمن اجرای دقیق برنامه‌های فاصله‌گذاری، رعایت پروتکل‌های مربوط به گندزدایی محیط و تجهیزات پزشکی و رعایت استانداردهای حفاظت فردی هم به بیماران مبتلا به کرونا و هم به سایر بیماران خدمات موردنیاز را ارائه کنیم.

وی افزود: تلاش کادر سلامت کشور و به تبع آن استان سمنان برای مبارزه همه جانبه و نابودی ویروس کرونا است و در مدت چند ماه اخیر، اقدامات شایسته  در پیرامون مبارزه با این ویروس انجام و خوشبختانه تاکنون تعداد زیادی از مبتلایان به این ویروس با حال عمومی مساعد از مراکز تحت پوشش این دانشگاه ترخیص شدند.

دکتر عرب آرادانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گرمسار ضمن ارائه گزارشی از روند شیوع کروناویروس و روند تزریق واکسن در این شهرستان، از حضور و توجه ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان قدردانی نمود.Source link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه