رئیس مرکز اورژانس ۱۱۵ قم: مصدومان حوادث رانندگی در قم ۲۲ درصد افزایش یافت

رئیس مرکز اورژانس ۱۱۵ قم: مصدومان حوادث رانندگی در قم ۲۲ درصد افزایش یافتدکتر حمیدرضا باقری گفت: در سه ماه نخست پارسال چهار هزار و ۹۹۵ نفر در حوادث رانندگی این استان مصدوم شدند که این تعداد در سال جاری به ۶ هزار و ۱۰۳ مورد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: تعداد مصدومان حوادث رانندگی که به بیمارستان منتقل شده‌اند، ۲۷.۶ درصد و تعداد مصدومانی که در محل حادثه درمان شده‌اند نیز ۱۴ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش ۲۳.۱ درصدی تصادف ها در استان قم در این مدت، ادامه داد: در سه ماه نخست امسال سه هزار و ۸۶۱ فقره تصادف و در مدت مشابه پارسال چهار هزار و ۷۵۳ فقره تصادف در این استان رخ داده است.

باقری افزود: تعداد فوتی‌های تصادف ها در سه ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال در این استان،‌۳۷.۱ درصد کاهش یافته است.

به گفته وی، در سه ماه نخست امسال ۲۲ نفر و در مدت مشابه پارسال، ‌۳۵ نفر بر اثر تصادف در محدوده استان قم جان خود را از دست داده‌اند.

وی اضافه کرد: در سه ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال، تعداد تصادف ها و مصدومان مرتبط با موتورسیکلت به ترتیب ۲۸.۱ و ۲۷.۸ درصد افزایش یافته است.

باقری بیان کرد: در سه ماه نخست پارسال،‌ ۱۱۸ هزار و ۱۰۸ مورد تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ قم برقرار شده که این میزان با کاهش ۲.۳ درصدی در سال جاری به ۱۱۵ هزار و ۳۶۵ مورد رسیده است.

وی با اشاره به افزایش ۳۶.۴ درصدی ماموریت کارشناسان اورژانس ۱۱۵ در سال جاری، ادامه داد: در سه ماه نخست امسال کارشناسان این مرکز ۲۳ هزار و ۲۲۱ ماموریت و در مدت مشابه پارسال ۱۷ هزار و ۲۳ ماموریت انجام داده‌اند.

اورژانس ۱۱۵ استان قم دارای۲۲ پایگاه شهری، ۱۸ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی، ۶۱ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد با ۲۷۰ نیروی انسانی است.Source link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل