فاویپیراویر از پوشش بیمه کرونا خارج شد

فاویپیراویر از پوشش بیمه کرونا خارج شد


به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان به نقل از وبدا، «مهدی رضایی» افزود: فاویپیراویر از آبان ماه سال ۹۹ به دنبال نامه وزیر محترم بهداشت تحت پوشش بیمه قرار گرفته بود، اما در همان نامه هم ذکر شده بود که منوط بر رعایت شیوه نامه‌های درمانی این دارو تحت پوشش بیمه باشد.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: اخیرا معاونت درمان وزارت بهداشت براساس بررسی‌های کمیته‌های علمی اعلام کرد که این دارو تاثیری بر درمان کرونا ندارد و ما هم باتوجه به دستورالعمل‌ وزارت بهداشت این دارو را از پوشش‌ بیمه‌ای خارج کردیم.

 

 

رضایی افزود: به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور اعلام شده که این دارو برای بیماران کرونا تجویز نشود چراکه حتی ممکن است عوارضی هم ایجاد کند واز سوی دیگر باعث هدر رفت منابع سلامت، افزایش پرداختی از جیب مردم وازدحام بی‌مورد درداروخانه ها می‌شود.

 

وی گفت: منابع مصرفی برای پوشش این دارو را به بخش‌های دیگر اختصاص خواهیم داد که اثر بخشی بیشتری در کنترل و درمان این بیماری دارند از جمله پوشش‌های بیشتر اقدامات مراقبتی، تشخیصی وخدمات ویزیت و مشاوره مجازی استفاده کنیم.

image_printSource link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل