کمیته مبارزه با کرونای بخش بنارویه تشکیل جلسه داد

کمیته مبارزه با کرونای بخش بنارویه تشکیل جلسه داد


به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، مهندس احمد دلاور و دکتر وحید یگانه با حضور در بخشداری بنارویه آخرین وضعیت این منطقه را مورد ارزیابی قرار دادند.

 

معاون بهداشتی دانشکده: سیر کرونا در منطقه صعودی است

دکتر وحید یگانه در این جلسه با بیان اینکه کمیته مبارزه با کرونای بنارویه باید قاطع تر عمل کند اظهار داشت: به طور میانگین از مجموع نمونه‌گیری های صورت گرفته در دو هفته گذشته ۲۲ درصد موارد مثبت بوده است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نیز، از ۵۶ مورد نمونه‌گیری انجام شده، ۱۳ نفر به کووید ۱۹ مبتلا شده اند که حاکی از سیر صعودی بیماری در منطقه است.

 معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان از ادامه پیگیری‌ها برای قطع زنجیره مبتلایان در این شهر خبر داد و با تشکر از پرسنل بهداشتی این بخش گفت: با تزریق و تجویز روزانه دارو به بیماران کرونایی در مراکز ۲۴ساعته و اورژانس، خوشبختانه آمار فوتی‌ها در کل کشور کاهش یافته است، اما تامین و توزیع این داروها کار بسیار سخت و دشواری است؛ بنابراین همانند روزهای گذشته از شهروندان تقاضا داریم که از برگزاری کلیه تجمعات و دید و بازدیدهای خانوادگی در این منطقه به شدت پرهیز کنند و فقط برای امور ضروری از منزل خارج شوند.

دکتر یگانه در پایان خاطرنشان کرد: کماکان بهترین راه پیشگیری از ابتلا به این ویروس، زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

 

معاون فرماندار ویژه لارستان: باید از عادی انگاری کرونا جلوگیری کنیم

در ادامه این جلسه، مهندس دلاور، معاون فرماندار ویژه لارستان نیز با بیان اینکه پس از گذشت ۱۶ ماه از درگیری کشور با این ویروس منحوس دیگر نباید در مورد عدم برگزاری عروسی ها و فاصله گذاری های اجتماعی و رعایت پروتکل ها صحبت کنیم اظهار داشت: باید در مبارزه با این بیماری اراده قوی و خستگی ناپذیری داشته باشیم و با تداوم تذکرات جدی، از عادی انگاری جلوگیری کنیم و سطح آگاهی های مردم را بالا ببریم.

جانشین فرماندار ویژه لارستان در کمیته مبارزه با کرونای شهرستان از تشدید نظارت‌ها و بازرسی ها خبر داد و خواهان تعطیلی اماکن ورزشی، کلاس‌های آموزشی و اصناف غیر ضرور در این شهر تا پایان هفته شد.

 

image_pdfimage_printSource link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل