گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر در بیمارستان ولایت شهرستان دامغان

گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر در بیمارستان ولایت شهرستان دامغان


برگزاری جلسات آموزشی برای افراد جامعه نه تنها هزینه ای برای جامعه ندارد، بلکه اقدامی پسندیده و سرمایه گذاری در جهت سلامت جامعه و افراد جامعه است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر ، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و حضور جمعی از کارکنان بیمارستان ولایت جلسه آموزشی در محل کتابخانه این بیمارستان  برگزار گردید .

هراتی مسئول حقوق گیرنده خدمت بیمارستان ولایت، با استناد به شعار روز جهانی مبارزه با مواد مخدر تحت عنوان حقایق در باره مواد مخدر را به اشتراک بگذاریم تا زندگی ها را نجات دهیم” پیرامون ضرورت و اهمیت ارتقاء آگاهی حاضرین در جلسه و آسیبهای اجتماعی گزارشی ارائه نمود .

در ادامه  منصوریان کارشناس سلامت شهرستان دامغان نیز  در خصوص تاریخچه و عوارض ناشی از مصرف مواد مخدر و نقش مهارتهای زندگی در پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر و تاثیر خانواده در پیشگیری از ابتلای فرزندان به آسیبهای اجتماعی  مطالبی ارزنده ارائه نمود. 

سرگرد مهرابی، رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی شهرستان دامغان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارزه با مواد مخدر، در بیاناتی اشاره داشتند که: هوشیاری و ارتقاء آگاهی و دانش والدین و فرزندان در خصوص خطرات و عواقب ناخوش آیند مواد مخدر و فضای مجازی،  نقش موثری در کاهش تعداد معتادین و آسب های اجتماعی دارد. به منظور آشنایی کارکنان بیمارستان با انواع مواد مخدر، تعدادی از مواد مخدر در معرض مشاهده حاضرین در جلسه قرار گرفت .

در پایان جلسه سرگرد مهرابی ضمن تقدیر از مسئولین بیمارستان ولایت به جهت توجه به موضوع اعتیاد و برگزاری جلسه آموزشی، تاکید داشت که برگزاری چنین جلساتی برای کارکنان و افزایش سطح اطلاع و دانش آنان نه تنها هزینه ای برای یک سازمان و جامعه ندارد بلکه در واقع سرمایه گذاری برای افزایش سلامت جامعه و افراد جامعه است.

semums.ac.ir/liceneError:Source link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل