۲۶ پروژه بهداشتی با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان در جنوب کرمان افتتاح شد

۲۶ پروژه بهداشتی با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان در جنوب کرمان افتتاح شد


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر اصغرمکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در سی و چهارمین آیین پویش ره سلامت که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: به لطف خداوند متعال و تلاش همکاران حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت طی دو دوره دولت تدبیر و امید حدود ۲۰۰پروژه بهداشتی و درمانی آغاز به ساخت شد.

وی افزود: ۱۸۰ پروژه این پروژه ها در دو مرحله حضور وزیر سابق بهداشت قاضی زاده هاشمی و دکتر نمکی در جنوب کرمان و همچنین طی دو پویش ره سلامت به صورت ویدئو کنفرانس به مرحله بهره برداری رسیده است.

مکارم تصریح کرد:  امروز هم شاهد به ثمر رسیدن تلاشهای همکاران ما در سایه حمایتهای بی دریغ وزیر محترم هستیم و در حوزه بهداشت ۲۶ پروژه با اعتبار حدود ۲۰ میلیارد تومان به بهره برداری میرسد که این پروژهها در شهرستانهای مختلف شامل خانه های بهداشت، پایگاه سلامت و مراکز تسهیلات زایمانی هستند.

وی با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در جنوب کرمان خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه جنوب کرمان طی دو ماه گذشته در پیک کرونا قرار دارد همچنان متاثر از استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان علی رغم تلاشهایی که وجود داشته گرفتار بیماری هستیم.

مکارم خاطرنشان کرد: سه شهرستان منطقه که ارتباط مستقیم با دو استان همجوار در جنوب شرق کشور دارند در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند و بقیه مناطق جنوب کرمان وضعیت تقریبا ارامی دارد، وضعیت شهرستان جیرفت هم نارنجی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت:  یکی از افتخارات ما است که توانستیم امکانات خوبی در زمینه کنترل بیماری و ارائه خدمات به بیماران کرونائی در مراکز بهداشتی و درمانی جنوب کرمان فراهم کنیم و میزان مرگ و میرهای ناشی از کرونا در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد است.

طی سی چهارمین آیین پویش ره سلامت همزمان ۶۹۶ پروژه بهداشتی در قالب خانه بهداشت، پایگاه سلامت، مرکز خدمات جامع سلامت، تسهیلات زایمانی، مرکز آموزش بهورزی، محل زیست پزشک و سایر واحدهای بهداشتی در سراسر کشور افتتاح شد.Source link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل