۴۰ درصد افراد بالای ۷۵ سال در جنوب کرمان واکسن کرونا دریافت کردند

۴۰ درصد افراد بالای ۷۵ سال در جنوب کرمان واکسن کرونا دریافت کردند

۴۰ درصد افراد بالای ۷۵ سال در جنوب کرمان واکسن کرونا دریافت کردند


به گزارش دکتر اصغرمکارم عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون  بیش از ۸۴۰۰ مورد مثبت کرونا در منطقه داشته ایم به ویژه در یک ماه اخیر افزایش قابل توجهی داشته ایم و حدود ۲۵ درصد موارد مثبت در همین پیک جدید و طی ۴۰ روز اخیراتفاق افتاده است.

وی افزود: موارد مرگ و میر هم به نسبت پیکهای قبلی و آمار کشوری در پیک چهارم کمتر بود اما برای ما حتی یک مورد مرگ هم غم انگیز است امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی توسط مردم دیگر این آمار تکرار نشود.

مکارم تصریح کرد: در زمینه تزریق واکس کرونا به گروههای هدف در منطقه هم  بر اساس اولویتهای تعیین شده توسط وزارت بهداشت ۸۰ درصد جمعیت بیش از ۱۱ هزارو ۸۰۰ نفری سالمندان بالای ۸۰ ساله مراجعه و واکسن را دریافت کرده اند که به سمت دریافت دوز دوم خواهند رفت.

وی خاطرنشان کرد: توصیه داریم افرادی  که در این گروه سنی قرار دارند و هنوز واکس را دریافت نکرده اند با مراجعه به سایت جهت ثبت نام اقدام کنند تا با آنها تماس گرفته شود و واکسن کرونا را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: خوشبختانه گروه سنی ۷۵ سال به بالا برای دریافت واکسن اعلام شد که در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۵ هزارو ۱۸۰ نفر را شامل میشود  و از  ابتدای هفته جاری واکسیناسیون آنها نیز آغاز شده است و تاکنون حدود ۴۰ درصد این گروه سنی واکسینه شده اند.

مکارم با بیان اینکه بخش بعدی واکسن به میزان ۴ هزارو ۸۰۰ دوز واکسن جدید تحویل دانشگاه شد که بر اساس اولویتها تزریق میشود، اظهار داشت: ممکن است مراجعاتی داشته باشیم و توقعاتی ایجاد شود ما تلاش داریم، برابر با سند ملی واکسیناسیون کشوری عمل کنیم و تحت هیچ شرایطی از این دستورالعمل تخطی صورت نگیرد، افراد با هر شرایط و منصبی بوده اند ما همه را در قالب سند ملی واکسیناسیون راهنمایی کردیم.

وی بیان داشت: مردم شتابزده عمل نکنند قطعا واکسیناسیون طی سه هفته آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت و افرادی که بیشتر در خطر هستند، اولویت بیشتری دارند ابتدا واکسینه میشوند و بقیه مردم هم حتی جوانها که در معرض خطر شدیدی هم نیستند به موقوع واکسینه میشوند امیدواریم حداکثر تا پایان سالجاری تمام جمعیت کشور واکسینه شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: دریافت واکسن به معنای ایمنی ۱۰۰ درصد نیست پس اگر دوز اول دریافت کردید و دوز دوم را دریافت نکردید معنی آن است که بخشی از این ایمنی حاصل نمیشود و وقتی هم که هر دو دوز واکسن را دریافت کردید باز هم بدین معنا نیست که  شما صد درصد ایمن هستید  و حتما باید دستورالعملهای بهداشتی  را رعایت کنید.

مکار تصریح کرد: مردم توجه داشته باشند، حضور  در تجمعهای خانوادگی، عزا و عروسی به ویژه اگر در فضای سربسته و محدود باشد  چون بیش از ۸۰ درصد موارد بیماری بدون علامت است، میتواند باعث انتقال شدید بیماری و منجر به مرگ شود  پس به شدت مراقب سلامتی خود و عزیزانتان باشیدSource link

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس 14 تا 20 روزهای غیر تعطیل